Naujienos

Dar ne rugiapjūtė, dar ne...

2015-06-29

Kaimo žmonės dar tik stebi bręstančius laukus ir žino – tuomet, kai su meile dirbta žemė atiduos derlių, švęsti, ilsėtis nebus kada. Tuomet ir jaunas, ir senas neskaičiuos valandų, neturės laiko savo namams ir galbūt tik mintyse prisimins, kad bus vėl kiti metai, graži birželio diena, kuomet sueis kaimo žmonės, suvažiuos svečiai, lietuviai ir bendraus kartu iki kol rytas išauš... Taip buvo ir šiemet, birželio 20 – ąją. Nedraugiškas lietus išvakarėse laistęs Kirnaičių kaimo parką, grasinęs sugadinti šventę, išsikvėpė ir pasitraukė. Kirnaičių kaime išaušo giedra ir šilta diena. Ir tas, kas laukia tos dienos žino – tai diena, kai Kirnaičių kaimo parke, pradeda rinktis bendruomenės, statyti palapines, rūpinasi kaip atrodys kiekviena bendruomenė, tarsi sakydami – ei, mes nesimatėme metus, pažiūrėkite kaip mes pasikeitėme.

Kol bendruomenės kūrėsi, statėsi palapines, prie nedidelio stalelio rinkosi sporto rungčių teisėjai. Jie tarėsi, planavo, o garbios sporto specialistų grupės vadovė Edita Poliakienė puikiai sudėliojo paskutinius akcentus.

Festivalio balsas, Joniškio rajono garbės pilietis Juozas Šalkauskas, visus dalyvaujančius sporto rungtyse, pakvietė arčiau scenos. Kitas balsas, Kirnaičių bardo Pauliaus Jurgaičio, įkvėpė dalyviams ryžto, sudainavęs šventės Kirnaičių kaime himną. Pirmieji atletai susirungė olimpinės mylios (1988 m) rungtyje. Drąsesni ir ištvermingesni startavo mini maratone, kurio ilgis 3800 metrų. Puiki emocija, gera konkurencija ir finišas. Buvo nugalėtojai, bet visi pasiekę finišą jautėsi laimėtojais.

Vos tik baigėsi bėgimas, prasidėjo kitos rungtys. Kas buvo greitas ir taiklus, išbandė jėgas krepšinio aikštelėje, kieno kojos nebuvo miklios, tas stojo jėgą parodyt. Kelmas sunkus laukė to stipruolio, kuris išdrįstų toli jį nusviesti. Kieno akis taikli, tas ėmėsi lanko – tiesi strėlė, sulaikytas kvėpavimas ir aplinkinių plojimai pataikius tiksliai į taikinį. Kam buvo svarbiau išradingesniu save pristatyti, tas pasirinko estafetę, o kas nenorėjo skubėti, pagalvoti ir priversti kitus dar įtempčiau pamąstyti, tiems laikas neprailgo prie šaškių ir šachmatų lentų. Lankstūs ir judrūs paplūdimio tinklininkai, kurie krito, šoko ir blokavo, sukėlė tokias emocijas, kad net nežaidęs tinklinio, norėjo pabandyti. Be jokios abejonės, buvo ir futbolas. Svarbiausia, kad galėjome gėrėtis tiek vyrų futbolo varžybomis, tiek moterų futbolo gebėjimais...

Parodė bendruomenės, kad kiekviena iš jų turi geros sportinės formos atstovų, kad turi gero sportinio potencialo.

Pasibaigus sportinėms rungtims, festivalį užvaldė kultūriniai renginiai. Čia ne tik sporto rungtyse dalyvavę žmonės, bet ir visi likusieji renginio dalyviai galėjo pasimėgauti įvairiaspalviais šokių kolektyvais ne vien iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, ne vien iš Joniškio rajono, bet ir Pakruojo. Šokėjus keitė pučiamųjų orkestras „Tonas“, Žeimelio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela, vadovaujama Stanislovo Zuoko, dainininkai Greta Juozekėnaitė ir Paulius Jurgaitis, skrabalininkas Regimantas Šilinskas.

O tada vėl nuskambėjus šventės Kirnaičių kaime himnui, suplėvėsavo vėliavos. Tuomet garbūs svečiai sveikino šio festivalio pagrindinį organizatorių Kęstutį Laduką ir visas atvykusias bendruomenes. Šio festivalio globėjas Lietuvos Respublikos Seimo narys Vitalijus Gailius bei Lietuvos Liberalų sąjūdžio Joniškio skyrius ne tik pasveikino visus, bet ir padovanojo festivaliui nuostabios muzikos grupės „Septem band“ koncertą. Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis, Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Aivaras Rudnickas, Nacionalinės mokėjimo agentūros atstovė Giedrė Kažūkovienė, Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Sigitas Dimaitis bei mokymo ir informavimo skyriaus vedėja Sonata Kiselienė, o taip pat daugelis kitų garbių svečių gražiais žodžiais pamalonino susirinkusius, teikė padėkas, sukūrė šiltą atmosferą. Puikius sveikinimus dar pagardino ir šventinė kombaino „Laverda“ raktų perdavimo ceremonija Kirnaičių kaimo ūkininkui Jonui Klovui.

Kuomet tiek daug gero, kuomet festivalio dalyviai pasisotino sportu, sveikinimais, gražiais žodžiais, tuomet atėjo metas tikram siautimui. Sceną užvaldė grupė „Septem band“ ir Joniškio rajono meras Gediminas Čepulis, Laura Remeikienė ir Šiaulių choras „Chameleonas“, grupė „Poliarizuoti stiklai“. Šėlsmas pasiekė epogėjų, dainos ir šokiai užvaldė erdvę ir visą Kirnaičių parką.

Įsiliepsnojus festivalio šventiniam laužui, dangus nušvito fejerverkų lietumi. Kiekvienas, buvęs toje šventėje, turbūt ne tik džiaugėsi, bet ir norėjo sustabdyti šį momentą. Ir ne vien dėl to, kad tai nuostabus reginys, puiki šventė, bet ir dėl to, jog pabandytume susivokti tą nuostabią galimybę bendrauti vieniems su kitais. Suprasti ir pasidžiaugti, kad gera, kai festivalis ir apskritai bendruomenės yra remiamos Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“, Joniškio rajono savivaldybės ir daugelio verslo įmonių, puikių ūkininkų, nuostabių žmonių, kurie visi nėra abejingi kaimo grožiui ir ateičiai...

Šiais metais Joniškio kaimo bendruomenių festivalis „Draugystės spindesį delnuos nešu...“ jau baigėsi. Festivalis, vainikuojantis kiekvienų metų bendruomenių darbą ir draugystę, bus ir vėl. Bus būtent tada, kai dar kaime ne rūgiapjūtė...

Kirnaičių kaimo bendruomenės informacija

Kalendorius

  Lapkritis 2021  
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30