Naujienos

Įkvepiantis Brožių bendruomenės pavyzdys

2016-04-25

Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės atstovai dalyvavo Vėžaičiuose vykusioje lauko dienoje „Kaimo bendruomenių verslai. Maisto gamybos paslaugos“. Renginį organizavo programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centras bendradarbiaudamas su VVG „Pajūrio kraštas“.

Pranešimą „Reikalavimai pradėti verslą, susijusį su maisto tvarkymu“ skaitė Jūratė Mačiulienė, Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Viršininko pavaduotoja-valstybinė maisto produktų inspektorė. Maisto tvarkymas – tai ir auginimas, ir perdirbimas, ir pardavimas ir net pervežimas, todėl bendruomenė, ketinanti užsiimti bet kuria iš šių veiklų turi atitikti tam tikras higienos sąlygas ir gauti maisto tvarkymo subjekto pažymėjimą. Pranešėja akcentavo svarbiausius reikalavimus ir atsakė į gausius susirinkusiųjų klausimus.

„Verslo pradžia: kokią veiklos formą pasirinkti?“ – tokia Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos specialisčių Violetos Vilimienės ir Virginos Rancienės pranešimo tema. Jis buvo daugiau skirtas fiziniams asmenims, ketinantiems pradėti verslą, nei kaimo bendruomenėms.

Pradėjusios vystyti verslus, kaimo bendruomenės gali tapti darbdaviais, todėl Valstybinės darbo inspekcijos prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Klaipėdos teritorinio skyriaus vyriausioji darbo inspektorė Vitalija Mardasaitė supažindino, ką būtina žinoti apie darbo įstatymų reikalavimus, norint užsiimti maisto gamyba, platinimu.

Naudingiausia ir labiausiai įkvepianti lauko dienos dalis – susitikimas su Brožių bendruomenės nariais, užsiimančiais maisto paruošimu ir dekoravimu bei pristatymu į nurodytą vietą. Bendruomenės pirmininkė pasakojo, kad šią bendruomenės verslo idėją sugeneravo pastatas, kuriame įsikūrė bendruomenės namai bei pirmininkės darbo patirtis. Maisto gaminime įdarbinti 4 bendruomenės nariai, dar keletas jų su individualios veiklos pažyma užsiima maisto išvežiojimu. Bendruomenė prašo kaimo žmonių auginti daržoves, kurias superka. „Mūsų projektas labai sunkus. Didžiausias ramstis – šeima‘,- sakė bendruomenės pirmininkė.

Lauko dienos dalyviai turėjo galimybę apsilankyti Brožių virtuvėje ir pasikalbėti su joje dirbančiais šefais, kurie pasidžiaugė, kad bendruomenės gaminamas maistas Klaipėdoje ir aplinkinėse gyvenvietėse jau yra žinomas savo kokybe, todėl užsakymų netrūksta.

Brožių virtuvėje

Su programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro specialistais

Kalendorius

  Birželis 2024  
P A T K Pn Š S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30