Naujienos

Kirnaičiuose vyko kaimo bendruomenių festivalis

2010-07-28

Karšta liepos 24-oji diena buvo skirta Joniškio rajono kaimų bendruomenėms. Į Kirnaičių kaimo bendruomenės rengiamą festivalį „Draugystei išskleiskim sparnus...“ suvažiavo svečiai net iš dvidešimties Joniškio rajono kaimų.

Jie atvyko su geriausiais savo sportininkais ir gardžiausiomis vaišėmis. Svečiai jaukius kiemelius įkūrė Kirnaičių parke, tikėdamiesi aktyvaus poilsio ir šilto bendravimo. Tai jau tradicija tapęs renginys, ketvirtus metus kviečiantis bendruomenes burtis ir būti kartu. Pagrindinis festivalio organizatorius Kirnaičių kaimo bendruomenės pirmininkas Kęstutis Ladukas sakė, jog šių metų susitikimas išsiskyrė masiškumu. Tiek jaunimas, tiek vyresnieji kaimų gyventojai nepabūgo kaitros ir nusprendė išmėginti jėgas sportinėse rungtyse.

Kaimo bendruomenės įsikūrė jaukiuose kiemeliuose – statėsi palapines, dengė stalus, vaišino vieni kitus šviežia rugine duona, gira, šaltibarščiais, sūriais ir kitomis gėrybėmis. Kiekvienoje stovyklavietėje galėjai rasti kažką savito. Kalnelis energijos sėmėsi iš Sidabrės upelyje pagautos lydekos žuvienės. Jankūnai neatsigynė naminio šokolado mėgėjų bei, žinoma, širšių. Jauniūnų jaunimo klubas į Kirnaičius atsivežė keturis mažyčius kačiukus, tikėdamiesi surasti jiems šeimininkus. Jakiškių-Maironių stalą saugojo elegantiškos moterys, prisistačiusios kaip folklorinis ansamblis „Širdelės“. Stupurų kaimo kiemelis kvepėjo namine duona su lašiniais ir meduoliu. Tokį stalą padengė Jolanta Petrauskienė ir Jurgita Staškienė su dukra Justina. Gasčiūnų mokyklos bendruomenės būrelyje galėjai išgirsti besišnekučiuojant apie kultūrinę vaikų ir suaugusiųjų veiklą. Jie ir šoka, ir vaidina smagias komedijas. Maldenių palapinė viliojo šviežių bulvių kvapu, siūlomų paragauti su sėmenimis. Pošupių kaimo bendruomenės moterys negailėjo gaivinančios giros ir naminės duonos. Jos taip pat džiaugėsi, kad jų kaime jaunimo sportinis aktyvumas didėja, o tai skatina sveikesnį gyvenimo būdą. Satkūnai, Plikiškiai ir Daunorava glaudėsi po vienos didelės palapinės stogu ir kvietė ragauti šaltibarščių bei paklausyti senutėlės armonikos garsų, kuria grojo satkūniškis Ričardas Olšauskas. Į Kriukų stovyklą smalsuolius traukė pašėlęs juokas ir įtartini klyksmai. Tačiau panorusieji išsiaiškinti, kas ten vyksta, ir įžengę į palapinę, iš ten sausi neišeidavo. Mat kriukiečiai atvažiavo su visa pirtimi ir šlapiomis vantomis gaivino svečius.

Iškilmingo šventės atidarymo metu žiūrovai išgirdo sveikinimo kalbas, padėkas, išvydo meninę programą. Šoko Gasčiūnų mokyklos mokiniai, Žemės ūkio mokyklos šokių grupė „Avantiūra“.

Po atidarymo staiga užsiliepsnojo senas „Opel“ markės automobilis. Tačiau netrukus atskubėję Joniškio ugniagesiai gelbėtojai jį paskandino putų jūroje. Tai buvo tik demonstracija, todėl žmonės nenukentėjo. Atvirkščiai, jie gelbėjosi nuo karščio, džiaugdamiesi likusiomis putomis. Gaisrininkų komanda – skyrininkas Audrius Kudulis su ugniagesiais Ričardu Buivydu ir Valdemaru Treigotu panaudojo specialią gelbėjimo įrangą ir „Opel‘į“ pavertė kabrioletu, nupjaudami jam stogą. Vėliau gelbėtojai kvietė dalyvauti kovinio išsidėstymo estafetėje ir patiems kaimų bendruomenių atstovams išmėginti, ką reiškia dirbti su gelbėjimo įranga, valdyti vandens srovę. Greičiausiai su vandens siurbliais, skirstytuvais ir ilgomis žarnomis susidorojo Janiūnų jaunimo klubo komanda – jie tapo kovinio išsidėstymo estafetės nugalėtojais.

Kitos sportinės rungtys nebuvo tokios ekstremalios, tačiau ne ką mažiau intrigavo. Baudų metimo varžybose laimėjo Kalnelio krepšinio mėgėjai. Žaliais marškinėliais pasipuošę Kalnelio sportininkai buvo stipriausi ir futbolo aikštėje. Kelmo metime nepralenkiami buvo Jurdaičių kaimo gyventojai. Jie taip pat visus nugalėjo ir žaisdami paplūdimio tinklinį. Kiek švelnesnėje rungtyje, smiginyje, sėkmė labiausiai šypsojosi Jauniūnų komandai. O festivalio šeimininkai, Kirnaičiai, pasirodė gudriausi ir pasiėmė aukso medalius šaškių varžybose. Susumavus visų varžybų rezultatus, paaiškėjo, jog šiemet „kiečiausi“ sportininkai atvyko iš Kalnelio. Nuo jų nedaug atsiliko Gasčiūnų stipruoliai, užėmę antrąją vietą. Janiūnų jaunimas liko trečioje vietoje. Ketvirtieji – Linkaičiai, o penkti – Jurdaičių sportininkai.

Po įnirtingų varžybų visi vėl rinkosi prie puošnios scenos ir su šypsenomis stebėjo Gasčiūnų pagrindinės mokyklos bendruomenės spektaklį – komediją, pastatytą pagal Žemaitę „Stebuklingas daktaras“, kurią režisavo S. Užkuraitienė ir G. Gustienė. Meninė programa tuo nesibaigė. Scenoje pasirodė Žagarės bendruomenės „Veidė“ dainininkai.

Viso festivalio metu sportininkai stiprinosi gardžia kiaušiniene su lašinukais. Iš viso tam panaudota net šeši šimtai kiaušinių. o toks skaičius pasirinktas, norint paminėti šešišimtąsias Žalgirio mūšio metines.

Vidurnaktį užsiliepsnojo šventinis laužas, dangų nušvietė fejerverkai, paleisti skiejantys žibintai. Šviečiant pilnačiai, po atviru dangumi iki pat ryto Kirnaičių parke trypė festivalio svečiai.

Šiemet projektui Joniškio rajono kaimo bendruomenių festivalis „Draugystei išskleiskim sparnus“ skirta parama pagal programą, įgyvendinant Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės vietos plėtros strategiją „Vietos plėtros 2008-2014 metų strategija“. Gauti 33 tūkst. 562 litai pastiprino Kirnaičių materialinę bazę, o tai padės toliau tęsti tradicinį renginį. Organizatorių pastangos, rengiant festivalį, parodė, jog tokioms šventėms reikalingi ne tik pinigai, bet ir naujos idėjos bei didžiulis atsidavimas. „Tie, kurie gauna, paprastai nebūna laimingi; laimė atitenka duodantiesiems... Jūs tarsi paimate kažkokią savo proto dalelę, papuošiate ją savo širdies taurumu ir įdedate tai į kito žmogaus protą ir širdį,“ – tokie žodžiai puošė festivalio kvietimus.

Akimirkas iš festivalio rasite čia

Kalendorius

  Gruodis 2023  
P A T K Pn Š S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31