Naujienos

Per išvyką Vilniuje prisiminta ir apie eismo saugumą

2015-03-31

„Jei nedėvėsit atšvaito, didelė tikimybė, kad jus ištiks nelaimė, - sako Rasa Birutytė, Joniškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė, – o ir netinkamai dėvimas atšvaitas jokios naudos neatneš, todėl būtina žinoti, kaip tai daryti“, - pabrėžė ji.

Kovo 21 d. vykusioje išvykoje į Vilnių R. Birutytė beveik 50-čiai žmonių iš Gasčiūnų, Stupurų ir Mekių kaimo bendruomenių aiškino apie saugų eismą, priminė svarbiausias kelių eismo taisykles, pasakojo apie atšvaitų svarbą. R. Birutytė išdalijo ir įvairių atšvaitų – linijinių, pakabinamų ir priklijuojamų, taip pat atmintinę apie tinkamą atšvaitų dėvėjimą.

Be pokalbių apie saugų eismą išvykos dalyviai aplankė ir tris Lietuvai svarbius objektus. Gidai žmones pavedžiojo po Vilniaus Arkikatedros požemius, kur priminė svarbius Lietuvos istorijos vingius. O po to mūsų senjorės, bėgdamos nuo lietaus ir vėjo, mažu autobusiuku dar spėjo ir ture po Vilniaus senamiestį sudalyvauti.

Dalyviai taip pat lankėsi Valdovų rūmuose. Čia direktoriaus pavaduotoja Jolanta Karpavičienė net kelias valandas pasakojo, kad Valdovų rūmai yra išskirtinis objektas visoje Rytų Europoje dėl eksponatų gausos ir to, kad jie demonstruojami toje vietoje, kur ir rasti. Šiandien, beje, Vadovų rūmai – ne tik paprastas muziejus, bet ir aktyvi kultūros erdvė, kurioje atgyja šimtmečius Lietuvos didikų puoselėtos lietuviškos ir europietiškos tradicijos.

Jau kiek pavargę, bet kupini gerų įspūdžių ekskursijos dalyviai užsuko ir į LRT – Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją. Radijo žinių vedėjas Edvardas Kubilius, pats kilęs iš Gasčiūnų, kaimo, žmonėms atskleidė žurnalistų, operatorių ir kitų radijo bei televizijos darbuotojų darbo specifiką. Žmonės stebėjo tiesioginę LRT televizijos žinių laidą, bendravo su jos vedėju Marijumi Žiedu. Išsamiai susipažino su radijo darbu, pirmąkart pamatė, kaip atrodo radijo studija, taip pat įrašų studijoje skaitė radijo žinias. Jas galima paklausyti čia.

Tai buvo pirmas renginys įgyvendinant projektą „Eismo saugumas bendruomenėse“, kurį organizuoja Automobilių kelių direkcija ir Kaimo bendruomenių sąjunga. Dar praėjusiais metais 8 Joniškio rajono kaimo bendruomenės aktyviai dalyvavo skatinant žmones atkreipti dėmesį į saugų eismą ir buvo apdovanotos piniginiais bei kitais prizais. Dalis rajono bendruomenių paraišką dalyvauti projekte pateikė ir šiemet.

Asociacijos „Gasčiūnų kaimo bendruomenė“ informacija

Kalendorius

  Vasaris 2024  
P A T K Pn Š S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29