Naujienos

Strategijai įgyvendinti skirta 1 781 682 eurų ES parama

2016-02-07

Vasario 2 d. Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės valdybos pirmininkė Loreta Česnauskienė, valdybos narys Kęstutis Eisinas ir VVG pirmininkė Nijolė Valuckienė Žemės ūkio ministerijoje projektų atrankos komiteto posėdyje apgynė parengtą ir 91 naudingumo balu įvertintą „Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės teritorijos 2015 –2023 metų vietos plėtros strategiją“. Posėdyje komiteto nariai nagrinėjo pirmųjų šešių Lietuvos vietos veiklos grupių strategijų vertinimo rezultatus, klausinėjo VVG atstovus apie strategijų rengimo procesą ir rekomendavo parengtoms strategijoms skirti ES finansavimą. „Tikrai jaučiame, kad VVG įdėjo daug pastangų į strategijų rengimą, tad linkime toliau sutelktai dirbti su vietos gyventojais, vietos verslo ir savivaldos atstovais jas įgyvendinant“, – sakė komiteto pirmininkas, žemės ūkio viceministras Gintas Saulius Cironka.

Joniškio VVG parengtai strategijai įgyvendinti skirta 1 781 682 eurų ES parama. Jei įgyvendinimas vyks sklandžiai, pagal planą, įpusėjus strategijos įgyvendinimui, gali būti skirta dar 133 366 eurai.

Joniškio VVG strategija buvo parengta, pateikta ir įvertinta viena iš pirmųjų respublikoje. Iki vidurvasario Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės ,,LEADER“ projektų atrankos komiteto nariams dar teks svarstyti 42 kaimo vietovių strategijas ir pateikti rekomendacijas dėl jų finansavimo.

Reikia pažymėti, kad Joniškio VVG strategija buvo parengta minimaliomis sąnaudomis. 2014 m. iš Joniškio rajono savivaldybės biudžeto tam buvo skirta 2 896 euro. Daugiau lėšų specialistams samdyti Joniškio VVG neturėjo, paramos lėšų šiai paslaugai įsigyti taip pat nebuvo skiriama.

Parengta ir gerai įvertinta strategija – bendro darbo rezultatas. Rajono kaimo bendruomenės, seniūnijos, verslininkai, jaunimo organizacijos pildė apklausos anketas, teikė projektų idėjas, rengė ir svarstė seniūnijų strategijas, dalyvavo strategijos rengimo darbo grupėse ir susitikimuose. Joniškio rajono savivaldybės specialistai, policijos komisariatas, priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, kultūros centras rinko ir teikė būtinus statistinius duomenis. Bendruomenės, verslo organizacijos ir Joniškio rajono savivaldybės taryba delegavo savo atstovus į VVG valdybą. VVG nariai atrado laiko 2015 m. vasarą dalyvauti visuotiniuose susirinkimuose, kai buvo tvirtinami visus strategijos atrankos taisyklėse nurodytus kriterijus atitinkantys įstatai, renkama valdyba, tvirtinama strategija. Konsultantai, rengę ankstesnes Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės strategijas dr. Vytautas Pranas Mickui ir Jūratė Čiuknaitė teikė geranorišką pagalbą ir patarimus. Joniškio VVG darbuotojai neskaičiuodami darbo valandų ir net pasibaigus darbo sutartims atliko visus būtinus darbus, kad strategija būtų parengta ir pateikta vertinimui, kad laiku būtų pateikti atsakymai į vertintojų ir ekspertų klausimus. UAB „Joniškio agrochemija“ neatlygintinai leido įsikurti ir dirbti jai priklausančiose patalpose, kai Joniškio VVG neturėjo lėšų patalpų nuomai.

Visi, kurie prisidėjo rengiant strategiją, verti kuo didžiausios padėkos ir pagarbos. Strategija - visų mūsų bendras darbo rezultatas ir Joniškio rajoną pasieksiantys pinigai.

Kalendorius

  Kovas 2023  
P A T K Pn Š S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31