Naujienos

Stupurų kaimo bendruomenė aktyviai dalyvavo akcijoje prieš smurtą

2015-12-12

Stupurų kaimo bendruomenė lapkričio 25 - gruodžio 10 dienomis įsitraukė į akciją "16 aktyvumo dienų prieš smurtą", kurią organizavo ir finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Bendruomenė paruošė ir įgyvendino projektą „ Pasipriešink smurtui- nebūk auka!“ Projekto tikslas buvo supažindinti kaimiškos vietovės gyventojus su įvairiomis smurto artimoje aplinkoje apraiškomis, jo padariniais, pasekmėmis bei atsakomybe, su prevencinėmis priemonėmis prieš smurtą. Įgyvendinant projektą buvo siekiama ugdyti nepakantumą smurtiniam elgesiui bei informuoti gyventojus apie galimą pagalbą patyrus smurtą.

Pastebėta, kad būtent kaimiškoje vietovėse yra didesnis socialinės rizikos šeimų skaičius, kuriose nevengiama smurtauti prieš moteris ir vaikus. Smurto prieš silpnesniąją socialinę grandį priežastys slypi tiek ekonominėje, tiek psichologinėje plotmėje. Smurtą taip pat įtakoja lyčių nelygybė, tradicijų, papročių ir įpročių visuma. Šiuo projektu bendruomenė norėjo sumažinti smurtą artimoje aplinkoje, ugdyti atsakingą ir sąmoningą visuomenę, kuri būtų nepakanti smurtui, skatinti smurto aukas ieškoti pagalbos ir paramos, keisti visuomenės požiūrį į smurtą patyrusius asmenis.

Projekto metu buvo paruošta ir išleista 300 vnt. lankstinukų, kuriuose aprašytos smurto rūšys bei suteikta informacija apie pagalbos galimybes patyrus smurtą.

Taip pat vyko apskritojo stalo diskusija, kurioje dalyvavo Joniškio rajono policijos komisariato prevencijos poskyrio viršininkas R.Žukas, tyrėja E. Keturakytė, Joniškio rajono savivaldybės Viešosios tvarkos poskyrio vedėja D. Zikienė, Joniškio krizių centro-nakvynės namų vedėja J. Rudienė ir Gataučių seniūnijos socialinio darbo organizatorė J. Zamackaitė ir S. Lukšienė. Svečiai išsamiai pristatė statistiką rajone apie smurto atvejus, patarė konkrečiai, kokių priemonių imtis ir į kokias institucijas kreiptis patyrus smurtą artimoje aplinkoje. Vyko gyva ir įdomi diskusija, kurios metu dalyviai uždavė nemažai klausimų ir išsakė savo pastebėjimus apie smurto atvejus.

Vienas iš projekto etapų buvo ir meninio filmo peržiūra. Bendruomenės namų salėje susirinkę gyventojai žiūrėjo ispanų režisierės Iciar Bollain filmą“ Pasiimk mano akis“. Filmas paliko gilų įspūdį - žiūrovai galėjo ne tik pamatyti smurtautojo elgesį, bet ir pajusti aukos jausmus, baimes. Novatoriškas metodas leido projekto dalyviams įsigilinti į problemą ir ieškoti galimų išeičių.

Kaip reali pagalba nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusioms aukoms buvo organizuojamas seminaras, kurio metu psichologė A. Sakalienė skaitė paskaitą apie smurtą artimoje aplinkoje bei vedė praktinius užsiėmimus smurtą patyrusiems asmenims. Seminaras buvo orientuotas į moteris ir vaikus, patyrusius smurtą artimoje aplinkoje, tačiau susitikimas su psichologe sudomino ir su smurtu problemų neturinčius asmenis. Įgytos ne tik teorinės žinios, bet ir gauta nemaža praktinė nauda bendraujant su psichologe.

Projekto „ Pasipriešink smurtui- nebūk auka!“ metu stupuriečiai išdrįso kalbėti apie skaudžią visuomenės problemą, ieškojo būdu, kaip padėti smurtą patyrusiems žmonėms, mokėsi atpažinti smurto apraiškas ir, kas svarbiausia, neliko abejingi kito skausmui ir nelaimei.

Lina Vyšniauskaitė,

Stupurų kaimo bendruomenės pirmininkė

Kalendorius

  Gegužė 2024  
P A T K Pn Š S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31