Naujienos

Susibūrimas Ramoškiuose Šv. Onos dieną

2014-08-04

Ramoškių kaimo bendruomenė kasmet susiburia Šv. Onos dieną pabūti drauge, pagerbti kaime gyvenančias varduvininkes. Šiemet į svečius pasikvietė ir kaimynines Alsių bei Lankaičių kaimų bendruomenes, tikėdamiesi padėti tvirtus pamatus bendradarbiavimui ir draugystei. Ramoškių kaimo bendruomenė teatralizuotai sutiko atvykstančius svečius. Prie bendruomenės kiemo vartų trys skudurinės Onutės pasisveikinę su kiekvienu atvykusiu jį palydėdavo į bendruomenės namų kiemą.

Kas pėsti, kas važiuoti dulkėtais kaimo vieškeliais pasigrožėję liūliuojančia javų jūra rinkosi į atokų Ramoškių kaimo vienkiemį. Pasigirdus liaudiškai muzikai bendruomenės namų kieme jau būriavosi gražus būrelis bendraminčių. Kur buvę kur nebuvę netrukus pasirodė ir Ramoškių kaimo bendruomenės aktyvas vadovaujamas Gražinos Urbonaitės. Jų rankose laukinių gėlių puokštės bei pilnas krepšys priemonių saugiam eismui.
Prieš prasidedant šventei, aplankyta kaimo varduvininkė Ona Norvaišienė. Jai įteikta ne tik lauko gėlių puokštė, bet ir šviesą atspindinti liemenė. Šventės pradžioje šeimininkai pasveikino ir į šventę atvykusias Onas. Vakaro metu visų trijų bendruomenių atstovai žaidė pačius įvairiausius žaidimus, minė mįsles apie duoną, prisiminė Oninių papročius kaip prieš keliolika metų išlydėdavo kombainininkus pirmai pradalgei, kaip kepėjos iš pirmų javų iškepdavo naminę duoną. Šie prisiminimai ir skirtingi kiekvieno kaimo gyventojo, ir labai panašūs švenčiant Onines.
Atokaus Ramoškių kaimo gyventojai džiugiai sutiko eismo saugumui skirtas priemones kurios buvo gautos įsijungus į Respublikinį projektą „Eismo saugumas 2014“.
Saulei nusileidus iš bendruomenės kiemo vėl tais pačias kaimo viešeliais klegėdami išsiskirstė svečiai ir patys ramoškiečiai. Liko tylus bendruomenės vienkiemis, o mėnulio šviesoje iš tolo švietė spalvingos liemenės, atšvaitai.

Vida Urbonienė

Kalendorius

  Balandis 2024  
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30