Naujienos

Užgavėnės Bariūnuose

2015-02-24

„Šalta žiema šalin eina, jau pavasaris ateina“ ... . Su tokia nuotaikinga ir smagia daina prasidėjo užgavėnių šventė Bariūnų kaimo bendruomenėje. Ši šventė Bariūnuose jau tapusi tradicine. Be didesnių raginimų ir kvietimų kaimo bendruomenės gyventojai per Užgavėnes renkasi į aikštę prie seniūnijos, kur jų laukia įvairiausios linksmybės ir vaišės.

Išradingos bendruomenės tarybos narės Joana Dukavičienė, Angelė Vozgirdienė, Vilma Navickienė, Daiva Maskajeva ir kitos prikepa skaniausių blynų ir visokių kitų skanumynų ir vaišina visus susirinkusius. O ilgametė tarybos narė Pavlina Pinčiuk kviečia pasivaišinti čia pat kepamais bulviniais blynais ir kvapnia uogiene. Kitos pilsto karštą, kvapnią žolelių arbatą , dalina vaikučiams saldainius.

Prisiragavę Užgavėnių vaišių, visi sustoja į ratelį. Vienas po kito seka žaidimai ir dainos. Pasirodo pagrindiniai užgavėnių personažai Lašininis su Kanapiniu ir kimba į kovą lyg kažko nepasidalindami.Tenka juos nuraminti ir pakviesti susirinkusius linksmesniems žaidimams. Kas vikresnis, kieno akis taiklesnė po visų varžybų yra apdovanojami Angelės Vozgirdienės keptais puriais riestainiais.

Pasilinksminę ir prisidūkę iki devinto prakaito, tempiam Morę ant laužo ir varom žiemą iš kiemo.

Labai džiugu, kad į bendruomenės organizuojamus renginius kaskart renkasi vis daugiau jaunimo, tėvelių su mažais vaikučiais. Tai mus džiugina, nes jaunimas mūsų kaimo ateitis.

Janina Jasienė,

Bariūnų kaimo bendruomenės narė

Kalendorius

  Vasaris 2024  
P A T K Pn Š S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29