Naujienos

Stupurų kaimo bendruomenė kviečia pasmaližiauti uogienių

2015-11-03

Ruduo nusinešė saulę ant sparnų, o vasaros prisiminimai sugulė į atostogų albumus ir darbščių šeimininkių uogienių lentynas. Vasara pagauta uogienės indelyje. Maloniai kviečiame vasarą prisimint ir uogienių pasmaližiaut popietėje „Saldu gardu“, kuri vyks lapkričio 21 d. (šeštadienį), 14 val. Stupurų kaimo bendruomenės namuose.

Daugiau

Konkursas vaikams ir jaunimui „Po tėviškės dangum 2015"

2015-11-02

Programos LEADER ir žemdirbių mokymo metodikos centras jau 11 kartą organizuoja konkursą „Po tėviškės dangum", kuriuo siekiama ugdyti kaimo vaikams ir jaunimui pagarbą savo gyvenamosios aplinkos vertybėms, parodyti kaime vykstančius teigiamus pokyčius, gerinti kaimui reikalingų žemdirbiškų profesijų įvaizdį, skatinti kaimo vaikus ir jaunimą jas rinktis, o įgijus likti gyventi ir dirbti kaime.
Konkurso tema „Kviečiu į kaimą!" Jame gali dalyvauti vaikai ir jaunimas nuo 7 iki 19 metų amžiaus, gyvenantys Lietuvos kaimuose, miesteliuose ir mažesniuose miestuose. Užduotis - parengti elektroninį kvietimą į kaimą, pristatant kaimo patrauklumą, ypatingumą ir išskirtinumą.
Konkursas vyksta nuo spalio 25 iki lapkričio 25 d.

Daugiau

Juodeikių ir Gaižaičių bendruomenės aprašytos geografijos vadovėlyje

2015-10-20

2014 m. išleistame geografijos vadovėlyje „Žemė“, iš kurio mokosi dešimtokai, aprašyti dviejų Joniškio rajono kaimo bendruomenių įgyvendinti projektai. Geografijos vadovėlio skyriuje „Lietuvos ūkis“ rašoma, kad Gaižaičių kaimo bendruomenė, pasinaudojusi finansavimo šaltiniais iš užsienio fondų bei dalyvaudama LEADER programoje susitvarkė bendruomenės namus, įsirengė vaikų žaidimų aikštelę, sporto salę, remontavo Žukančių bažnyčią ir kt.

Daugiau

Dalyvauta tarptautiniame bendruomenių susitikime - festivalyje „Nida InterComm 2015“

2015-10-12

Spalio 8-11 dienomis Nidoje vyko pirmasis tarptautinis bendruomenių susitikimas - festivalis „Nida InterComm 2015“. Festivalyje dalyvavo ir patirties sėmėsi Stupurų kaimo bendruomenės pirmininkė Lina Vyšniauskaitė ir Stupurų ūkininkių draugijos pirmininkė Elena Balčiūnienė bei dar dviejų Joniškio rajono kaimo bendruomenių atstovai.

Daugiau

Kepalių kaimo bendruomenė „Ašvinė“ įgyvendino projektą „Kultūrinės veiklos kokybės gerinimas bendruomeniškumui skatinti“

2015-10-07

Kepalių kaimo bendruomenė „Ašvinė“ įgyvendino projektą, kuriam lėšų skyrė Žemės ūkio ministerija. Pavasarį pateikta paraiška „Kultūrinės veiklos kokybės gerinimas bendruomeniškumui skatinti“ įvertinta palankiai, ir bendruomenė džiaugėsi gavusi 2518 eurų iš nacionalinio biudžeto oro kondicionieriui, garso ir vaizdo aparatūrai įsigyti. Trūkstamus 480 eurų skyrė Joniškio rajono savivaldybės administracija pritarus rajono tarybai. Tai didžiulė parama kaimo bendruomenei, kuriai prisidėti prie projekto savo lėšomis buvo labai sudėtinga. Esame dėkingi, kad vietos valdžia palaiko visuomeninių organizacijų iniciatyvas.

Daugiau

Atšvaitų dieną donorai dovanojo kraują

2015-10-05

Skaistgiriečiai minėjo atšvaitų dieną, kurios metu buvo surengta kraujo donorystės akcija. Į Skaistgirio moterų draugijos „Versmė“ kvietimą atsiliepė per dvidešimt seniūnijos gyventojų, norinčių tą dieną duoti kraują. Nacionalinio kraujo donorystės centro darbuotojų brigada, patikrinusi altruistų sveikatą, tą dieną kraują paėmė iš penkiolikos. Pasak organizatorių smagu, kad į kvietimą kiekvieną kartą atsiliepia ir Skaistgirio gimnazijos mokiniai. Baigę gimnaziją, jaunuoliai donorystės kelią tęsia studijuodami kitur, o jų vieton ateina vis nauji aštuoniolikmečiai.

Daugiau

Skaistgiryje paminėta vairuotojų ir keliautojų diena

2015-09-29

Sekmadienį Skaistgirio moterų draugija „Versmė“, miestelio bendruomenė, parapijos klebonas kunigas Andrius Trakšelis kvietė drauge paminėti vairuotojų ir keliautojų dieną. Šv. Jurgio bažnyčioje buvo aukojamos šv. mišios už keliautojus, vairuotojus. Klebonas kunigas Andrius Trakšelis kvietė prisiminti ir tuos žmones, kurie jau negrįžo namo iš kelionių, vairuotojus ir keliautojus būti apdairesniems ir atsargesniems ne tik savo, bet ir aplinkinių atžvilgiu.

Daugiau

Vietos plėtros strategija pateikta vertinimui

2015-09-28

Rugsėjo 25 d. projektas "Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės teritorijos 2015-2023 metų vietos plėtros strategija" pateiktas Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie ŽŪM.
Pagrindinis dokumentas, numatantis ateinančio laikotarpio viziją, veiklos gaires, prioritetus ir priemones, parengtas atsižvelgiant į ŽŪM parengtas taisykles, išklausius bei apibendrinus Joniškio rajono kaimiškosios teritorijos gyventojų ateities planus bei idėjas, įvairiais pjūviais įvertinus teritorijos ypatumus.

Daugiau

Etnokultūrinius regionus atspindinčio kraštovaizdžio konkursas

2015-09-25

Aplinkos ministerija skelbia Etnokultūrinius regionus atspindinčio kraštovaizdžio atranką. Paraiškas dalyvauti konkurse galima teikti iki spalio 1 d.
2015 metai paskelbti Etnografinių regionų metais. Organizuojant Etnokultūrinius regionus atspindinčio kraštovaizdžio konkursą siekiama išaiškinti, kurios vietovės geriausiai atspindi regionų savastį.

Daugiau

Maldeniuose prisiminta apie saugų eismą

2015-09-24

Ilgėjant tamsiam paros laikotarpiui, Maldenių kaimo bendruomenė vadovaujama Renatos Šidlauskaitės prisiminė apie saugų eismą. Bendruomenėje svečiavosi Skaistgirio moterų draugijos „Versmė“ pirmininkė Vida Urboniene, kuri šiemet sujungė visas seniūnijos teritorijoje esančias nevyriausybines organizacijas į vieną būrį dalyvauti respublikiniame projekte „Eismo saugumas bendruomenėse – 2015“.

Daugiau

Kalendorius

  Vasaris 2024  
P A T K Pn Š S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29