Naujienos

Mikolaičiūnų kaimo bendruomenėje – renginių gausa

2014-04-29

Praėjusį penktadienį į Mikolaičiūnų kaimą prigužėjo svečių – Mikolaičiūnų kaimo bendruomenė surengė šventę, kurią sudarė net trys dalys.
Pirmiausia vyko tradicinė Jurginių šventė. Gražinos ir Gedimino Andrašiūnų vadovaujami ansamblio „Klėčia“ nariai daina supažindino su Jurginių švente. Vėliau buvo papasakota apie tradicijas. Laikantis jų, visi šventės dalyviai apėjo bendruomenės teritoriją, nuėjo į tvartą, dainuodami išginė į lauką ožką, tradiciškai kasė į žemę kiaušinius, kad derlius būtų puikus. Vėliau į sceną kilo Jakiškių kaimo bendruomenės ansamblio solistai. Vėl skambėjo senovinės tradicinės dainos.

Daugiau

10 metų - 9 spektakliai!

2014-04-28

Gasčiūnų mokyklos bendruomenės teatras „Žibintas“ šiemet mini savo veiklos dešimtmetį. Ta proga balandžio 25 dieną mokykloje parodyta A. Cagarelio komedija „Chanuma, arba Piršlės išdaigos“. Šventės viešnia Šiaulių dramos teatro aktorė Silvija Povilaitytė pasidžiaugė aktyvia ir nuolat tobulėjančia teatro veikla ir palinkėjo kūrybinės sėkmės, o Joniškio VVG grupės atstovės - tuo, kad teatras suburia daug skirtingų žmonių bendrai veiklai.

Daugiau

Birželio 7-ąją - kaimo bendruomenių festivalis „Čia šypsena ir dainomis draugystė liejas...“

2014-04-25

Joniškio rajono kaimo bendruomenių festivalio „Čia šypsena ir dainomis draugystė liejas...“

P R O G R A M A

2014 m. birželio mėn. 7 diena
Kirnaičiai, Kepalių seniūnija, kaimo parkas, sporto aikštynas

Daugiau

Skelbiamas kvietimas teikti vietos projektų paraiškas Nr. 12 (2014-04-28)

2014-04-25

Kvietimo Nr. 12 metu renkamos vietos projektų paraiškos pagal "Vietos plėtros 2008 – 2014 metų strategijos" 2 Prioriteto "Visuomeninės paskirties pastatų atnaujinimas, teritorijos sutvarkymas, pritaikant juos bendruomenės poreikių tenkinimui ir socialinės atskirties mažinimui." 3 Priemonę " Tradicinių rajoninių renginių organizavimas, skatinant kaimo gyventojų kultūrinį ugdymą." Tinkami vietos projektų paraiškų teikėjai – nevyriausybinės organizacijos, kai kai projekto vertė iki 25 000 Lt, arba juridiniai asmenys, kai projekto vertė ne mažesnė nei 25 000 Lt.
Kvietimui teikti vietos projektų paraiškas viso skiriama – 36 033 Lt.
Vietos projektų paraiškų rinkimo pradžia: 2014 m. balandžio 28 d. 9 val. 00 min.
Vietos projektų rinkimo pabaiga: 2014 m. gegužės 8 d. 17 val. 00 min.
Kvietimą teikti vietos projektų paraiškas ir specialiąsias taisykles su priedais pareiškėjams, teikiantiems vietos projektų paraiškas pagal strategijos 2 Prioriteto 3 Priemonę rasite čia.

Mokymai Latvijoje - artimesnė pažintis su kaimynais

2014-04-22

Kovo - balandžio mėnesiais joniškiečiai projekto "Vietos verslumo skatinimas" dalyviai vyko į amatų mokymus LIELUPE teritorijoje - Jelgavos ir Ozolnieki savivaldybėse. Livberzės amatų centro "Live" tautodailininkė Ligita Ozolniece išmokė paprasto trikampių skarų audimo metodo. Per dvi dienas mokymų dalyviai nusiaudė po skarą. Mokymų dalyvius ypač sužavėjo tai, kad skarų audimui nereikalingos staklės, tik paprastas rėmas, o rezultatas atrodo įspūdingai.

Besidomintys keramika Joniškio rajono gyventojai turėjo galimybę susipažinti su kaimynų taikoma molio dirbinių metodika. Mokymus "Svetes" keramikos dirbtuvėse vedė Madara Rubena.

Daugiau

Dalyvauta VVG „Raseinių krašto bendrija“ organizuotoje konferencijoje

2014-04-19

Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės valdybos narės Loreta Česnauskienė ir Stefanija Motuzienė, konsultantė Rimantė Misiūnienė, finansininkė Alma Žukauskienė ir pirmininkė Nijolė Valuckienė balandžio 16 dieną dalyvavo Raseinių rajono vietos veiklos grupės „Raseinių krašto bendrija“ organizuotoje konferencijoje „Vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“. Čia taip pat dalyvavo Pakruojo, Radviliškio, Šiaulių, Kelmės, Kėdainių ir Akmenės vietos veiklos grupių atstovai. Konferencijos metu išklausyti pranešimai apie Lietuvos vietos veiklos grupių tinklo veiklą ir Kėdainių krašto teminių kaimų kūrimą, diskutuota strategijų įgyvendinimo klausimais, apžiūrėti vietos projektai.

Daugiau

Domėtasi Kroatijos vietos veiklos grupių patirtimi

2014-04-19

Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės valdybos deleguotos atstovės Loreta Česnauskienė ir Nijolė Valuckienė dalyvavo Lietuvos vietos veiklos grupių tinklo organizuotoje dalykinėje kelionėje – tarptautiniame seminare Kroatijoje. Susitikimų su Kroatijos vietos veiklos grupėmis metu pristatyta čia vykdoma veikla ir įgyvendinamos strategijos, vyko teminiai pokalbiai, apžiūrėti projektai, finansuojami LEADER lėšomis. Domėtasi verslo pavyzdžiais kaime, kultūrinio paveldo ir tradicinių amatų populiarinimu ir informacijos sklaida.

Seminaras, kuriame dalyvavo atstovai iš 15 Lietuvos vietos veiklos grupių, buvo puiki proga pasidalinti ir Lietuvos vietos veiklos grupių tarpusavio patirtimi, aptarti strategijų įgyvendinimą.

Daugiau

Dalyvaukite „Vaikų Velykėlių“ konkurse

2014-04-15

"Naisių vasara" kviečia balandžio 27 d. miestuose, miesteliuose, bendruomenėse, seniūnijose, mokyklose, darželiuose ir kt. organizuoti jau tradicija tapusį „Vaikų Velykėlių“ konkursą. Tai konkursas, puoselėjantis gilias lietuviškas tradicijas, ugdantis tautišką vaikų mąstyseną ir bendrumo dvasia sujungiantis šeimas. „Vaikų Velykėlės 2014“ – šventė pirmiausiai vaikams, o kartu ir visai šeimai.

Daugiau

Susitkimas su tarptautinio projekto partneriais

2014-04-02

Balandžio 1-ąją Valgoje (Estija) įvyko dalykinis susitikimas su tarptautinio projekto "Liaudies meno ir kasdienio kūrybiškumo ĮŽVALGOS" (paramos sutarties nr. 4TT-KS-12-1-0007) partneriais - Vaara-Karjalan Leader (Suomija) projekto koordinatore Gyöngyi Mátray ir Valgamaa Partnerluskogu MTU (Estija) koordinatorėmis Inga Kalvist bei Tiina Ivask. Aptartos 2014 metais numatomos projekto veiklos: kūrybinė stovykla - dirbtuvės birželio 9-25 dienomis Reibiniuose, Joniškio rajone, Pasaulinis meškų drožimo čempionatas rugpjūčio mėnesį Ilomatsu, Suomijoje bei liaudies amatus propaguojantis festivalis rugpjūčio mėnesį Tyrvos miestelyje Estijoje. Visuose šiuose renginiuose planuojama sulaukti dalyvių iš projekto partnerių šalių.

Daugiau

Kepalių kaimo bendruomenė "Ašvinė" - žurnale "Šeimininkė"

2014-04-01

Kepalių kaimo bendruomenė "Ašvinė" savo gimtadienį švenčia balandžio 1-ąją. Kepališkės juokiasi: galite tikėti, galite netikėti, bet bendruomenė susikūrė. Apie pirmuosius sunkumus, per dešimt veiklos metų nuveiktus darbus ir pasiekimus, talentingas šeimininkes, dainininkes, artistes, poetes, audėjas, šaunias mūsų krašto moteris ir jų kitokią kasdienybę žurnalo "Šeimininkė" 13 numeryje pasakoja Jurga Sajenkienė straipsnyje "Kaimą garsina ne tik gaspadinės".

Džiaugiamės ir didžiuojamės!

Daugiau

Kalendorius

  Balandis 2024  
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30