Naujienos

Dalyvauta projekto „Mokymasis įkvepia veikti“ konferencijoje

2014-07-29

Liepos 24 -25 dienomis Ignalinos rajono VVG kvietimu Joniškio rajono partnerystės VVG atstovai dalyvavo projekto „Mokymasis įkvepia veikti“ baigiamojoje konferencijoje.
Projektas, kurį Ignalinos VVG vykdo jau ketverius metus, siekia aktyvinti potencialius vietos projektų vykdytojus bei ugdyti jų ir vietos plėtros strategiją įgyvendinančių asmenų gebėjimus, siekiant juos sėkmingai pritaikyti kaimo plėtros strategijos įgyvendinimui.
Joniškio rajono VVG pirmininkė Nijolė Valuckienė konferencijos dalyviams pristatė Joniškio rajone vykdomą mokymų projektą.
Konferencijos dalyviai apžiūrėjo Ignalinos rajone įgyvendintus vietos projektus.

Daugiau

Skaistgiryje viešėjo literatai

2014-07-29

Tradiciškai skaistgiriečiai pasitikdami vasarą klausosi poezijos ant Uolyno kalno. Šiemet bibliotekininkė Lijana Degimienė į svečius pakvietė Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos pirmininką Vladą Buragą, Akmenės literatų klubo „Žiemgalija“ pirmininkę Dalią Miliukaitę – Buragienę, N. Akmenės bibliotekos direktorę literatę Zitą Sinkevičienę. Kartu su svečiais atvyko ir aktorė Virginija Kochanskytė, kuri ne tik vaizdingai pristatė literatus, jų išleistas knygas, bet ir skaitė literatų kūrybą aukštaičių tarme.

Daugiau

Bendruomenės šventėje kapelos debiutas

2014-07-22

Penktadienio vakarą Žvelgaičių kaime šimtamečių liepų pavėsyje būriavosi kaimo gyventojai. Vieškelį vedantį link kaimo kryžiaus, kaimo moterys ir jaunimas padabino spalvingais gėlių žiedais, kryžių apjuosė žolynų vainiku. Dangus nuščiuvo, nutilo pievose čirškavę žiogai, gluosniuose stabtelėjo praskrendantys paukščiai, kai kaimo kryžkelėje pasigirdo pirmieji birbynės garsai. Kraštietė Edita Rudienė dovanojo kaimui vingrias melodijas tarsi kviesdama kiekvieną neužsisėdėti namuose, o susiburti tą vakarą draugėn.

Daugiau

Pirmasis Skaistgirio seniūnijos bendruomenių sąskrydis

2014-07-22

Liepos 12-ąją nuo pat ryto prie Endriškių tvenkinio ėmė rinktis žmonės. Kas pėsti, kas važiuoti dviračiais ar mašinomis. Vieni šiaip papramogauti, o kiti aktyviai pasportuoti, išmėginti ištvermę turistinėje estafetėje. Taip jau nutiko, kad prireikė viso dešimtmečio, kol pribrendo noras pabūti drauge visoms Skaistgirio seniūnijos bendruomenėms. Šios gražios iniciatyvos ėmėsi Jurdaičių kaimo bendruomenė – jauniausia seniūnijoje. Pasak sporto entuziasto Lino Užkuraičio, sumanymas buvo senesnis už bendruomenės įkūrimą, bet vis atidėliota. Šiemet suvieniję jėgas su bendruomenės aktyvu, vadovaujamu Dijanos Užkuraitienės ir seniūnaičiu Raimontu Balčiūnu sumanėme pamėginti suburti visas seniūnijos bendruomenes pabūti drauge ir ką jūs manot?... O gi pavyko,- pasitikdamas bendruomenių komandas spėjo paatvirauti vienas iš sąskrydžio entuziastų.

Daugiau

Tradicinė šventė įgauna pagreitį

2014-07-22

Vasara toks metas, kai norisi iškylauti, rengti susibūrimus. Lankaičių kaimo bendruomenei tokie susibūrimai jau tapo tradicija. Pasak bendruomenės vedlės Onutės Bandarienės, meno ir sporto šventė ''Sveikam kūne, sveika siela'' rengiama nuo pat bendruomenės įkūrimo. Tai vienas iš tradicinių renginių vasarą, kai draugėn pasikviečiamos kaimyninių Ramoškių ir Alsių kaimų bendruomenės ir turiningai praleidžiama visa diena. Šiemet lankaitiečiai kvietė ir Reibinių kaimo bendruomenę pasibūti drauge, tačiau juos nuo pramogų matyt sulaikė darbymetis.

Daugiau

Įgyvendintas sveikatos projektas

2014-07-21

Joniškio rajono kaimo bendruomenių sąjunga įgyvendino Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos iš dalies finansuotą projektą „Mes aktyvūs ir sveiki“. Projekto veiklose dalyvavo 33 rajono kaimo bendruomenių atstovai.

Daugiau

Iš respublikinio kaimo bendruomenių sąskrydžio sugrįžus

2014-07-18

Liepos 12 d. Ariogalos slėnis prie Dubysos šurmuliavo. Nuo pat ryto buvo statomos palapinės, rengiami kiemeliai, ruošiami prisistatymai – čia 10-asis vyko respublikinis kaimo bendruomenių sąskrydis. Sąskrydžio organizatorė, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Guoda Burokienė paskelbė, kad atvyko 17 rajonų, apie 500 dalyvių.

Joniškio rajono kaimo bendruomenių sąjunga, įsteigta prieš ketverius metus, sąskrydyje dalyvavo pirmą kartą. Ir nenusivylė. Rajonui atstovavo 30 žmonių (Jakiškių-Maironių, Plikiškių „Šaltinio“, Maldenių, Pošupių kaimų bendruomenių ir asociacijos „Gasčiūnų kaimo bendruomenė“ atstovai).

Daugiau

Stungiečiai keliavo dviračiais

2014-07-16

Stungių kaimo bendruomenė įgyvendino projektą „Eismo saugumas bendruomenėse 2014“, kurį Lietuvoje organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie susisiekimo ministerijos ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Šiltą ir gražų vasaros savaitgalį gausus dviratininkų būrys susirinko į susitikimą su Joniškio rajono policijos komisariato Bendruomenės pareigūnu Justu Martinaičiu bei dalyvauti turistiniame -pažintiniame žygyje dviračiais po Žagarės regioninį parką.

Daugiau

Reibiniuose duris atvėrė amatų centras

2014-07-08

Penktadienio vakaras Reibinių kaime neeilinis: atidarytas trečiasis rajone amatų centras. Reibinių bendruomenės pirmininkas Adolfas Kriščiūnas tradicinę juostelę perkirpti patikėjo Skaistgirio seniūnei Virginijai Kaikarienei ir Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus direktorei Rasai Ališauskienei. Skaistgirio Šv. Jurgio parapijos klebonas Jordanas Urbonas, pašventinęs dar dažais kvepiantį amatų centrą, kvietė kurti gražią Lietuvą, atgaivinti to krašto tėvų ir protėvių amatus, skleisti gerąją patirtį ne tik savo bendruomenei, bet ir svečiams.

Daugiau

NVO dėmesiui: Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia finansavimo konkursą

2014-07-07

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, įgyvendindama Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių plėtros 2014–2016 metų veiksmų planą, skelbia 2014 metų Nevyriausybinių organizacijų institucinio stiprinimo projektų finansavimo konkursą. Konkurso tikslas – stiprinti nevyriausybinių organizacijų institucinius gebėjimus finansuojant konkurso būdu atrinktus projektus.

Daugiau

Kalendorius

  Balandis 2024  
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30