Naujienos

Kaimo bendruomenėms skirta valstybės parama

2014-07-07

LR Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamentui paskelbus paraiškų priėmimą 2014 metų projektams finansuoti, programos ,,Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centras užregistravo 416 paramos paraiškų iš 50 Lietuvos rajono savivaldybių. Daugiausia prašyta paramos viešųjų erdvių sutvarkymui ir priežiūrai, o taip pat verslumo projektams, materialinės techninės bazės sukūrimui ir stiprinimui. Paramos paraiškas pateikė ir dvidešimt Joniškio rajone veikiančių kaimo bendruomenių.

Daugiau

Šešioliktoji Skaistgirio seniūnijos šventė atnaujintoje vasaros estradoje

2014-07-04

Šešiolika metų. Prieš tiek laiko Skaistgirio seniūnei Virginijai Kaikarienei toptelėjo mintis sukviesti būrin visus seniūnijos teritorijoje veikiančius saviveiklininkų kolektyvus bendram koncertui. Pirmoji šventė buvo kukli. Antroji jau ir skambų pavadinimą „Žydėk žeme, skambėk daina“ turėjo, berods trečioje suskambo seniūnijos himnas sukurtas Birutės Dauginytės pagal literatės Donatos Paukštelienės žodžius. Ir taip metai iš metų saviveiklininkai pateikdavo ataskaitą seniūnijos gyventojams.

Daugiau

Pasitarimas dėl medžio drožėjų plenero metu sukurtų skulptūrų

2014-07-02

2014 m. birželio 9-15 dienomis Reibinių kaime vykusio tarptautinio medžio drožėjų plenero – kūrybinių dirbtuvių metu sukurtos monumentalios skulptūros iš ąžuolo medienos. Projekte akcentuojama, kad svarbiausia yra kūrybinis procesas, meistrų tarpusavio bendravimas ir dalijimasis drožybos patirtimi bei tradicijomis. Numatyta, kad Joniškio VVG teritorijoje vyksiančių plenerų metu drožėjų sukurtos skulptūros papuoš Joniškio VVG teritorijos viešąsias erdves, visa tai didins gyvenamosios kaimo vietovės patrauklumą, gerins estetinį įvaizdį, sudarys prielaidas Joniškio VVG ir projekto partnerių teritorijų gyventojų, drožėjų kultūriniams ir prekiniams mainams.

Daugiau

Kaimo bendruomenės dalyvavo šventinėje eisenoje

2014-07-01

Birželio 28-ąją miesto šventės „Joniškis – teatrų miestas“ eisenoje dalyvavo ir rajono kaimų bendruomenių atstovai. Nešini vėliavomis bei atributika, spalvingais marškinėliais pasipuošę eisenoje žygiavo Ziniūnų kaimo bendruomenės „Obelėlė“, Kepalių kaimo bendruomenės „Ašvinė“, Kirnaičių, Jakiškių – Maironių, Stupurų kaimų bendruomenių atstovai. Pirmą kartą miesto šventės eisenoje dalyvavo neseniai susikūrusios Bertaučių kaimo bendruomenės "Platonis” nariai.

Daugiau

Apie saugų eismą priminta Daunoravoje

2014-06-30

2014 m. birželio 23 d. Daunoravos kaimo bendruomenėje buvo įgyvendintas projekto ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2014“, kurį organizuoja Lietuvos automobilių direkcija prie susisiekimo ministerijos ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Renginyje dalyvavo ir suaugusieji kaimo gyventojai, ir vaikai.

Daugiau

Vėliavos šventė Satkūnuose

2014-06-30

Birželio 7-ąją Satkūnų seniūnijos gyventojai ir svečiai prisimins ilgai. Tądien Satkūnų kaime vyko ypatinga šventė, nes jos metu visuomenei buvo pristatytas Lietuvos Respublikos Heraldikos komisijos patvirtintas Satkūnų seniūnijos herbas ir vėliava, kurie turės didžiulę išliekamąją vertę. Šventiniai muzikos akordai Satkūnų parke skambėjo nuo ankstaus ryto, kviesdami didelių gyvenviečių ir mažų kaimelių gyventojus, jų svečius susiburti draugėn, pasidžiaugti trumpais susitikimais, nuoširdžios bendrystės valandomis. Atvykę į šventę žmonės būriavosi Satkūnų parke prie kaimo kryžiaus.

Daugiau

Namų gamintojų darbų parodėlė

2014-06-27

Reibinių amatų centre jau galima pamatyti tarptautinio projekto "Vietos verslumo skatinimas" mokymų metu sukurtus darbelius. Bendradarbiaujant su Latvijos LIELUPES teritorijos namų gamintojais nuo 2014 m. vasario mėnesio surengti įvairių amatų mokymai tiek savo šalies kaimo gyventojams, norintiems išmokti amatų, tiek ir bendri su kaimynais.

Daugiau

Sporto šventė Bariūnuose

2014-06-25

Birželio 21 d. Bariūnų sporto aikštyne įvyko Bariūnų kaimo bendruomenės organizuojama sporto šventė. Varžytasi bėgimo aplink Bariūnų poilsio zoną, paplūdimio tinklinio, smiginio, tritaškių mėtymo, šaškių, šachmatų, boulingo rungtyse. Įvairiausių modelių dviračiais buvo įveikinėjama dviračių slalomo trasa.

Daugiau

Reibiniuose vyko tarptautinis medžio drožėjų pleneras

2014-06-19

Visą savaitę Reibinių amatų centro kiemelyje vyko tarptautinis medžio drožėjų pleneras - kūrybinė stovykla. Monumentalias ąžuolines skulptūras kūrė savamoksliai skulptoriai iš Suomijos Jouko Kinnunen, Jukka Lindeberg, Pertti Hokkanen, Samu Hokkanen ir Taisto Pehkonen, bei du vietiniai meistrai Edmundas Vaičiulis ir Saulius Alejūnas.

Daugiau

Amatų dienoje priminta apie saugų eismą.

2014-06-19

Tradicija tapo Reibiniuose per amatų dieną supažindinti žmones su eismo saugumu. Pernai padarę įžangą, reibiniečiai šiemet susijungė su Alsių, Ramoškių ir Lankaičių kaimų bendruomenėmis į vieną bendrą komandą dalyvauti projekte „Eismo saugumas bendruomenėse 2014“, kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.

Daugiau

Kalendorius

  Balandis 2024  
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30